Aslan Ali BAYIK

Seçme Haberler

Hilvan Kaymakamı ve Hilvan Belediye Başkanı'ndan Bayram Mesajı

Hilvan Kaymakamı ve Hilvan Belediye Başkanı'ndan Bayram Mesajı

Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan ve Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Kurban Bayramı münasebetiyle kameraların karşısına geçerek vatandaşların bayramını kutladı.

Kaymakam Doğan ve Başkan Bayık, verdikleri bayram mesajının ardından vatandaşları salgına karşı uyararak mutlaka zorunlu maske takmaları gerektiğini bununla birlikte sosyal mesafe ve hijyen konusunda da çok dikkatli olmalarını  istedi.

Hilvan'da son üç gün içerisinde korona virüse yakalananların rakamlarını veren Kaymakam Coşkun Doğan, salgınla mücadelede vatandaşların desteği çok önemli dedi. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu'nun  almış olduğu kararları da paylaşan Doğan 'Bu mücadele esnaflarımızla birlikte hareket edeceğiz Maske takmayarak toplum sağlığını tehlikeye atan vatandaşların yanında, maskesiz müşteriyi içeri alan esnaflarımızı da 900 lira idari para cezası kesilecektir. Devletin amacı vatandaşı cezalandırmak değildir. Bizim amacımız korona virüse karşı alınan tedbirler konusunda bir bilinç oluşturmaktır' dedi.

Salgın nedeniyle vatandaşların bayram süresince çok daha dikkatli olmaları gerektiğini ifade eden Kaymakam Doğan, Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi bu bayramda da alınan tedbirlere riayet edelim. Sevdiklerimize sarılmayı biraz erteleyip, bayramlaşmayı telefonlaşarak yapmaya gayret edelim. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Hilvanlı vatandaşlarımızın Kurban Bayramını kutluyorum. İnşallah bu bayram birbirimize sarılamadığımız son bayram olur şeklinde konuştu.

Kurban bayramı için gereken önlemlerin alındığını belirten Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık 'Ekiplerimizin gereken tedbirleri aldığı bu bayram diğer bayramlara göre biraz hüzünlü geçecektir. Bu hüzünleri geçici kılmak için, daha önce bir arada kutladığımız bayramları yeniden yaşamak için korona virüse karşı alınan tedbirleri daha çok dikkate almamız gerekiyor. Bu vesileyle; Kurban Bayramı'nın Başta Ülkemize ve tüm İslam Alemine sağlık, barış ve huzur getirmesini diliyorum' dedi.

© 2020 Aslan Ali BAYIK Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.